Παρασκευή 7 Μαρτίου 2014

ΑΕΜ 2013 - Διαγόρας Κομμένου 2 - 0 (8-12-2013)

Σε ένα ποιοτικά μέτριο παιχνίδι η ΑΕΜ επιβλήθηκε του Διαγόρα Κομμένου με 2-0 στο γήπεδο Κομποτίου. Ήταν το μοναδικό παιχνίδι που η ΑΕΜ δεν κατάφερε να βρει εύκολα διαδρόμους και αναλώθηκε στο πρώτο ημίχρονο μόνο σε μακρινά σουτ, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στην μοναδική φάση που η ΑΕΜ έπαιξε την μπάλα κάτω ευτύχησε να προηγηθεί αφού ο υπέροχος συνδυασμός των Μόσχου, Κατσιούλη, Βαλίλη έβγαλαν τον τελευταίο τετ α τετ και με υπέροχο πλασέ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 40¨. Στο Β¨ ημίχρονο συνεχίστηκε το ίδιο μοτίβο και χρειάστηκε ένα υπέροχο σουτ του Μόσχου Β στο 62¨για να κλειδώσει το ματς. Με το σκορ στο 2-0 η συνέχεια ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, η ΑΕΜ έτσι και αλλιώς δεν κινδύνευε αλλά δεν φόρτσαρε κιόλας, έτσι φυσιολογικά το σκορ παρέμεινε ως είχε μέχρι το τέλος. Τα 2 δοκάρια για την ΑΕΜ και οι 5 τουλάχιστον κλασικές ευκαιρίες απλά αναφέρονται για να πιστοποιήσουν την πίεση της γηπεδούχου. Κόσμος αρκετός και πάλι, η απόδοση όμως της ΑΕΜ δεν τους αποζημίωσε. Η σύνθεση της ΑΕΜ: (Γιώτης, Τζουρμανάς (Μάνθας), Βανάκας, Γιώτης Φ,Λάκκας(Γόγαλης), Λούκα,Βαλίλης (Μαλτέζος), Μπάκος, Μόσχος Β,Νούσιας, Κατσιούλης)