Παρασκευή 7 Μαρτίου 2014

Αγία Παρασκευή - ΑΕΜ 2013 3 - 5 (24-11-2013)

Σε ένα ομολογουμένως πανέμορφο γήπεδο στην Αγία Παρασκευή η ΑΕΜ συνέχισε το νικηφόρο σερί της παραμένοντας αήττητη και χωρίς ισοπαλία μάλιστα, στο πρωτάθλημα της Β" Ε.Π.Σ. Άρτας. Επικράτησε της Αγίας Παρασκευής με 3-5 διατηρώντας την ξέφρενη πορεία της. Το ματς ήταν υπόθεση του Α' ημιχρόνου. Μόλις στο 1' ο Βαλίλης με εξαιρετική κεφαλιά μετά από φάουλ του Μπάκου άνοιξε το σκορ. Στο 4' ο Μπέκιος ισοφάρισε με κοντινή κεφαλιά για τους γηπεδούχους. Στο 21' ο Μόσχος Β με ατομική προσπάθεια ζευγάρωσε τα γκολ για την ομάδα του Μενιδίου. Σε ένα 2λεπτο 32', 34' η ΑΕΜ καθάρισε τον αγώνα αφού αρχικά ο Γιώτης Φ με ασύλληπτο σουτ 10 m έξω από την περιοχή και μετά από 2 λεπτά ο Μόσχος Β με κοντινό πλασέ ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 1-4. Το Β ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία για τους φιλοξενούμενους ειδικά όταν ο Μετάι με μακρινό σουτ έκανε το σκορ 1-5 μετά από εξαιρετική κομπίνα σε κόρνερ.Φάση δουλεμένη στην προπόνηση των παιδιών του Β. Παπαγεωργίου. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 3-5 με πέναλτι του Μπαλαδήμα στο 64" και με κοντινή προβολή του Ντοκουμέ στο 90'. Ο βροχερός καιρός κράτησε πολύ κόσμο σπίτι, όμως ειδική μνεία πρέπει να γίνει στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου καθώς με ασταμάτητη βροχή για δύο ημέρες βρισκότανε σε άριστη κατάσταση. Αυτά πρέπει να βλέπουν οι υπεύθυνοι και ας τα γράφουμε εμείς που δεν έχουμε δικό μας. Η σύνθεση της ΑΕΜ: (Γιώτης, Τζουρμανάς, Γιώτης Φ, Καλαμπούκης, Λάκκας, Λούκα, Βαλίλης, Βανάκας, Μόσχος Β, Μπάκος, Μάνθιος) Αλλαγές: (Μετάι, Γόγαλης, Χριστοδούλου)