Παρασκευή 26 Σεπτεμβρίου 2014

Πρεμιέρα με ισοπαλία για την Α.Ε Μενιδίου

Στην έδρα της Γραμμενίτσας με την Τοπική Προοδευτική αγωνίστηκε το Σάββατο 20-9 στην έναρξη του Πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΕ Άρτας η ομάδα του Μενιδίου. Το παιχνίδι στα πρώτα του λεπτά ήταν αναγνωριστικό με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να ελέγξουν το παιχνίδι.
Ωστόσο, η ομάδα της Γραμμενίτσας προηγήθηκε στο 10’ καθώς σ’ ένα γύρισμα προς το τέρμα Μενιδίου ο Βανάκας δεν έβαλε καλά το πόδι του με αποτέλεσμα η μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα της ομάδας του Μενιδίου. Στην συνέχεια, η ΑΕΜ πήρε την πρωτοβουλία και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 32’ μετά από μια φάση διαρκείας και μετά ανά συνεχόμενα σουτ ο ΛΟΥΚΑ ισοφάρισε για την ομάδα του Μενιδίου. Το ημίχρονο έληξε με το σκόρ στο 1-1 αφού ο τερματοφύλακας της ομάδας του Μενιδίου Νάκος εξουδετέρωσε τετ α τετ στο 45’. Στο β’ μέρος χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες και έτσι η ομάδα του Μενιδίου κατάφερε να πάρει τον πόντο στην πρεμιέρα της στο πρωτάθλημα. Η σύνθεση της ΑΕΜ: (ΝΑΚΟΣ, ΛΟΥΚΑ, ΒΑΛΙΛΗΣ, ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΗΣ, ΒΑΝΑΚΑΣ, ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ, ΜΠΑΛΑΔΗΜΑΣ, ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ, ΚΟΡΕΛΗΣ, ΖΟΥΡΝΑΤΖΙΔΗΣ, ΜΑΝΘΑΣ (Αλλαγ: ΜΟΣΧΟΣ, ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ).