Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2015

ΧΟΡΕΥΕ ΣΤΗ ΒΡΟΧΗ Η Α.Ε.Μ 5-2 ΤΟ ΠΕΤΑ

Συνεχίζει το σερί των νικών της η ομάδα του Μενιδίου καθώς σήμερα επιβλήθηκε στην έδρα της της ομάδας των ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ ΠΕΤΑ με σκορ 5-2. Το α' ημίχρονο ήταν καταπληκτικό για την ομάδα του ΜΕΝΙΔΙΟΥ καθώς στη λήξη του το σκορ ήταν ήδη 4-0. Ο Καλαμπούκης με πέναλτι στο 5' άνοιξε το σκορ για την ΑΕΜ και ο Μόσχος στο 19' με σουτ από κοντά έκανε το 2-0. Στο 23' ο Καλόγηρος με έξυπνο πλασέ μετά από ωραίο συνδυασμό χρίστηκε και αυτός σκόρερ. Στο 40' έγινε η φάση του αγώνα.Ένα μαγικό τρίγωνο και μάλιστα δύο φορές από Κατσιούλη, Κορέλη, Μπαλαδήμα, Μόσχο έφερε σε πλεονεκτική θέση τον Κορέλη ο οποίος δεν αστόχησε. Ήταν ένα γκολ που χειροκροτήθηκε απ' όλους.
Στο β' ημίχρονο η βροχή και το σκορ που είχε ήδη διαμορφωθεί δεν επέτρεψαν να παιχτεί όμορφο ποδόσφαιρο. Οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν 2 γκολ από πέναλτι και το Μενίδι κατάφερε να πετύχει ένα ακόμα όμορφο τέρμα με τον Μπαλαδήμα. Τελικό αποτέλεσμα 5-2 και αυτή είναι η δεύτερη σερί πεντάρα για την ΑΕΜ και μάλιστα με το ίδιο σκορ μετά και την νίκη της την προηγούμενη αγωνιστική στην έδρα των Τζουμέρκων. Στα αξιοσημείωτα το ντεπούτο του μικρού Στασινού Βασίλη σε ηλικία 15 ετών. "Σήμερα νομίζω κερδίσαμε εύκολα.Ειδικά στο α' μέρος πιστεύω ότι ήταν ένα από τα καλύτερα ημίχρονά μας. Έχουμε δύσκολη συνέχεια.Πρέπει να προετοιμαστούμε για το επόμενο παιχνίδι.Συνεχίζουμε" ήταν οι δηλώσεις του Β.Παπαγεωργίου προπονητή της ΑΕΜ. Για την ΑΕΜ αγωνίστηκαν: Παπαθανασίου, Καραδήμας, Βαλίλης, Καλαμπούκης, Βανάκας (81'Στασινός), Κατσούλας (56'Μάνθιος) Κατσιούλης, Καλόγηρος, Μόσχος, Μπαλαδήμας, Κορέλης (70'Μετάι)