Δευτέρα 17 Μαρτίου 2014

Αίας Ράχης - Α.Ε.Μενιδίου 0 - 6 (16-3-2014)

Στο γήπεδο της Ράχης η ΑΕΜ πέτυχε μια ακόμη νίκη παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα των μπαράζ του πρωταθλήματος του Β΄ τοπικού της ΕΠΣ Άρτας. Η ομάδα του Μενιδίου εκμεταλλεύτηκε το δυνατό της ξεκίνημα και καθάρισε τον αγώνα στο πρώτο εικοσάλεπτο. Συγκεκριμένα στο 1΄λεπτό ο Κατσιούλης με δυνατό σουτ άνοιξε το σκόρ και ο ίδιος παίχτης στο 10' λεπτό αύξησε το σκόρ σε 0-2. Στο 13΄λεπτό ο Γιώτης με κοντινή προβολή και στο 20΄λεπτό ο Μπάκος με δυνατό σουτ έστειλαν τον δείκτη του σκόρ στο 0-4 και εκεί ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι.
Το Α ημίχρονο έκλεισε χωρίς άλλα τέρματα παρά τις ευκαιρίες των φιλοξενουμένων. Ο δείκτης του σκόρ έδωσε την ευκαιρία στον Βασίλη Παπαγεωργίου προπονητή της ομάδας του Μενιδίου να φρεσκάρει την ομάδα βάζοντας στον αγώνα αρκετά νέα παιδιά. Στο Β ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν προσπαθώντας να πετύχουν κάποιο γκόλ χάνοντας αρκετές ευκαιρίες αλλά τους σταμάτησε ο Γιώτης o τερματοφύλακας του Μενιδίου πραγματοποιώντας εκπληκτικές αποκρούσεις. Το παιχνίδι στο Β ημίχρονο ήταν ανοιχτό με αρκετές φάσεις αλλά η ΑΕΜ ήταν αυτή που πέτυχε ακόμη δυο γκόλ ένα στο 50΄λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ και ένα στο 85΄λεπτό με σούτ του Μπάκου. Τελικό αποτέλεσμα 0-6 και η ΑΕΜ παρέμεινε στην κορυφή. Η διοίκηση της ομάδας του Μενιδίου έδωσε πολλά συγχαρητήρια στους παράγοντες της ομάδας της Ράχης για την φιλοξενία. Η σύνθεση της ΑΕΜ: (Γιώτης, Πανέτας, Γιώτης Φ., Καλαμπούκης, Βαλίλης, Λούκα, Βαλίλης Ε., Νούσιας, Μόσχος, Μπάκος, Κατσιούλης). Αλλαγές: (Τζουρμανάς, Γόγαλης, Λάκκας).