Παρασκευή 7 Μαρτίου 2014

ΑΕΜ 2013 - Δίας Κωστακιών 4 - 1 (5-1-2014)

Στο γήπεδο Κομποτίου σήμερα η ΑΕΜ επιβλήθηκε του ΔΙΑ Κωστακιών με σκορ 4-1. Η πολύ καλή ομάδα των Κωστακιών ευτύχησε μάλιστα να προηγηθεί μετά από στιγμιαία αδράνεια των γηπεδούχων με πλασέ του Μπουτσώλη στο 39′ δίνοντας μία άγρια ομορφιά στον αγώνα αφού το σκορ αυτό κρατήθηκε μέχρι τη λήξη του Α’ Ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ΑΕΜ με πανέξυπνο τακουνάκι του Μόσχου Β. έφερε στο 47′ το ματς στα ίσα. Σε διάστημα 2 λεπτών η ομάδα του Μενιδίου καθάρισε τον αγώνα αφού αρχικά ο Καλαμπούκης στο 55′ με πέναλτι και ο Παναγιώτου στο 57′ με αυτογκόλ ουσιαστικά καθόρισαν τον τελικό νικητή. Ο Μάνθιος στο 90′ με πέναλτι έκλεισε το σκορ. Πλέον απομένει ένα παιχνίδι στην έδρα του Λουτρότοπου για να γράψει ιστορία η ομάδα του Β.Παπαγεωργίου καθώς αν η ΑΕΜ κερδίσει και αυτό τον αγώνα θα έχει το απόλυτο στη λήξη του πρωταθλήματος στον όμιλο της μπαίνοντας στο πρωτάθλημα των μπαράζ με την καλύτερη ψυχολογία. Η σύνθεση της ΑΕΜ:(Γιώτης,Τζουρμανάς, Γιώτης Φ, Καλαμπούκης, Λάκκας, Βανάκας, Βαλίλης, Μάνθιος, Μόσχος, Μετάι, Κατσιούλης). Αλλαγές (Μπάκος, Γόγαλης, Οικονόμου)