Σάββατο 8 Μαρτίου 2014

ΑΕΜ - Δίας Κωστακιών 3 - 1 (2-2-2014)

Στην αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο Κομποτίου ανάμεσα στην τυπικά γηπεδούχο ΑΕΜ και τον ΔΙΑ Κωστακιών η ομάδα του Μενιδίου ήταν η τελική νικήτρια με σκορ 3-1. Αυτό το αποτέλεσμα σε συνάρτηση με την ισοπαλία στο παιχνίδι των Κιρκιζάτων στα Ρόκα με τον Αστέρα άφησαν μόνη πρώτη την ΑΕΜ στην βαθμολογία του πρωταθλήματος των μπαράζ. Το ματς δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας ωστόσο η ομάδα του Β. Παπαγεωργίου για άλλη μία φορά πήρε το ροζ φύλλο αγώνα. Το σκορ άνοιξε η φιλοξενούμενη ομάδα μετά από στιγμιαία αδράνεια της άμυνας της ΑΕΜ στο 14. Ένα ξερό σουτ όμως του Μόσχου έφερε το ματς στα ίσα στη λήξη του Α ημιχρόνου. Στο Β ημίχρονο η ομάδα του Μενιδίου πίεζε ασφυκτικά και αρχικά μια κεφαλιά του Καλαμπούκη στο 57′ και ένα υπέροχο γκολ τουΒαλίλη στο 70′ έγραψαν το τελικό αποτέλεσμα. Για άλλη μία φορά πολύς κόσμος στο γήπεδο παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες. Η σύνθεση της ΑΕΜ: (Γιωτης,Πανετας,Γιωτης Φ, ΚαλαμποΎκης, Βαλίλης Ε, Κατσούλας, Μανθιος, Λούκα, Μόσχος, Βανάκας, Κατσιούλης)
Αλλαγές: Μπάκος, Βαλίλης Ρ, Τζουρμανάς