Σάββατο 8 Μαρτίου 2014

Ρακούν - ΑΕΜ 0 - 3 (26-1-2014)

Σ’ ένα γήπεδο ακατάλληλο να παιχτεί ποδόσφαιρο η ομάδα του Μενιδίου πιστοποίησε την αγωνιστική της αξία και στον όμιλο των μπαράζ στο Β τοπικό της Ε.Π.Σ. ΑΡΤΑΣ. Πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της νεανικής ομάδας των ΡΑΚΟΥΝ επικρατώντας με 0-3. Η συνεχής βροχή των προηγούμενων ημερών έκαναν το γήπεδο Γ. Γιολδάσης να είναι ένα λασπωμένο τερέν με αποτέλεσμα να δυσκολεύει την ανάπτυξη και των δύο ομάδων. Ωστόσο η ομάδα του Β. Παπαγεωργίου έδειξε ότι και σε τέτοιες συνθήκες παραμένει το αφεντικό της κατηγορίας. Εκμεταλλευόμενη το δυνατό της ξεκίνημα τελείωσε τον αγώνα στο Α ημίχρονο με 3 υπέροχα γκολ του Μόσχου Β. Το πρώτο στο 5′ με κεφαλιά πρόλαβε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων. Το δεύτερο στο 16′ ήταν ένας μαγικός συνδυασμός τωνΒανάκα, Κατσιούλη με τελικό αποδέκτη τον Μόσχο Β. ο οποίος με έξυπνη κεφαλιά έγραψε το 0-2.Το τρίτο στο 39′ προήλθε από έξυπνη κάθετη πάσα του Βανάκα την οποία δεν άφησε ανεκμετάλλευτη ο Μόσχος και με πλασέ έγραψε το 0-3 που έμελε να είναι και το τελικό σκορ. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία μιας και η ομάδα του Μενιδίου έκανε συντήρηση δυνάμεων ενώ οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να απειλήσουν την εστία τουΓιώτη Φ.

Η σύνθεση της ΑΕΜ: ( Γιώτης, Πανέτας, Γιώτης Φ,Καλαμπούκης, Λάκκας, Κατσούλας,Μάνθιος, Βαλίλης,Μόσχος Β,Βανάκας, Κατσιούλης) Αλλαγές :(Τζουρμανάς, Νούσιας, Γόγαλης)