Σάββατο 8 Μαρτίου 2014

ΑΕΜ - Ερμής Κεραματών 5 - 2 (23-2-2014)

Το 20 στα 20 έκανε η ΑΕΜ καθώς επιβλήθηκε με σκορ 5-2 της ομάδας του ΕΡΜΗ ΚΕΡΑΜΑΤΩΝ στο γήπεδο Κομποτίου. Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα του Β. Παπαγεωργίου καθώς στο 17¨ένας υπέροχος συνδυασμός των Βανάκα, Βαλίλη είχε σαν τελικό αποδέκτη τον Μόσχο ο οποίος με έξυπνο πλασέ έγραψε το 1-0. Στη συνέχεια το μπαράζ χαμένων ευκαιριών της ομάδας του Μενιδίου έκλεισε το ημίχρονο με το φτωχό 1-0. Στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης ένας κεραυνός του Μόσχου έδιωξε το άγχος από τους γηπεδούχους. Πέντε λεπτά αργότερα ένα σλάλομ του ίδιου παίχτη εξαφάνισε τις σκιές. Στο52″ 3-0. Το ματς είχε κριθεί. Ένα τέρμα του Βαλίλη και ένα του Κατσιούλη ολοκλήρωσαν το σκορ για τους γηπεδούχους αφού πρωτύτερα οι φιλοξενούμενοι είχαν μειώσει αρχικά σε 4-1 και μετά σε 4-2 με δύο στημένα. Πλήθος χαμένων ευκαιριών η ΑΕΜ. Μαγική τριπλέτα Βαλίλη, Κατσιούλη, Μόσχου.Τελικός την άλλη αγωνιστική στις Κιρκιζάτες.

Η σύνθεση της ΑΕΜ: (Γιώτης,Λούκα, Γιώτης Φ,Καλαμπούκης, Βαλίλης Ε, Κατσιούλας, Μάνθιος,Βανάκας, Μόσχος, Καυσιούλης)

Αλλαγές: (Λάκκας, Νούσιας, Τζουρμανάς)