Σάββατο 7 Μαρτίου 2015

EΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ Η ΑΕΜ 1-3 ΣΤΗ ΜΕΛΙΣΣΑ

Στο γήπεδο του Πολύδροσου η ΑΕΜ επιβλήθηκε της ΑΕ Μέλισσας με 1-3, βάζοντας τέλος στα δύο τελευταία αρνητικά αποτελέσματα. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της  ΑΕΜ ξεκίνησε δυνατά και μόλις στο 11' είχε δοκάρι με τον Πλεύρη. Στο 22' άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Βανάκα και 7 λεπτά αργότερα έκανε δύο τα τέρματα της με εκτέλεση φάουλ του Μπαλαδήμα.
Στο β' ημίχρονο η ομάδα της Μέλισσας σκόραρε σχετικά νωρίς στο 53' και ξαναμπήκε στο παιχνίδι. Ωστόσο η ομάδα του Μενιδίου ήταν αυτή που στη συνέχεια έχανε ευκαιρίες χωρίς όμως η μπάλα να μπαίνει στο πλεχτό. Συγκεκριμένα στο 64' ο Κατσιούλης, στο 72' ο Μόσχος και στο 79' ο Μπαλαδήμας έχασαν μεγάλες ευκαιρίες. Δευτερόλεπτα πριν ο διαιτητής σφυρίξει τη λήξη ο Κατσιούλης με ωραία ενέργεια έγραψε το 1-3 για την ομάδα της ΑΕΜ. "Επιστρέψαμε στις νίκες σήμερα. Δεν επιστρέψαμε όμως στις καλές εμφανίσεις. Κρατάμε τους βαθμούς και στα επόμενα τρία παιχνίδια πρέπει να πάρουμε 3 βαθμούς για να κρατήσουμε το πλεονέκτημα της έδρας στα μπαράζ" ήταν οι δηλώσεις του Β.Παπαγεωργίου προπονητή της ομάδας της ΑΕΜ. Συμπερασματικά ο αγώνας της ΑΕΜ το επόμενο Σάββατο κόντρα στην ομάδα των Κωστακιών αποκτά τεράστια σημασία γιατί μάλλον θα κρίνει τον πρώτο στη σεζόν. Η σύνθεση της ΑΕΜ:(Παπαθανασίου, Στασινός, Βαλίλης, Καλαμπούκης, Βανάκας, Κατσούλας, Κορέλης, Καλόγηρος, Κατσιούλης, Μπαλαδήμας, Πλεύρης). Αλλαγές (Νούσιας 46', Μόσχος 65', Μπάκος 87').