Σάββατο, 14 Νοεμβρίου 2015

Εύκολη νίκη με 5-1 για την ΑΕΜ (14-11-2015)

Η ΑΕ Μενιδίου κέρδισε, εκτός έδρας, τον ΑΟ Γέφυρας με 5-1 (στην αγωνιστική της 14-11-2015 Α ΕΠΣ Άρτας). Η Φλωριάδα ηττήθηκε από τον Σκουφά Κομποτίου με 4-0.

Σε ένα καταπληκτικό γήπεδο η ΑΕΜ έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και επιβλήθηκε του ΑΟ Γέφυρας με το ευρύ σκορ 1-5.
Η ομάδα του Μενιδίου μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και ουσιαστικά στο πρώτο 20λεπτο είχε καθαρίσει το ματς καθώς το σκορ ήταν 0-3.

Οι φάσεις του αγώνα:
Σέντρα στο βάθος της εστίας του ΑΟ, ο Κορέλης από κοντά προβολή, γκολ, 0-1
Επέλαση του Κατσιούλη από πλάγια αριστερά, ασύλληπτο σουτ στο αριστρό Γ του γκολκίπερ Κατσούλα 0-2.
20΄ Μπαλαδήμας εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή, γκολ, 0-3.
35΄ Πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων σε χέρι του Γιώτη, εκτελεί ο Κολιός, γκολ, 1-3.
45΄ Ο Γιώτης Σ. έξυπνο σουτ, γκολ, 1-4
70΄ Κατσιούλης σουτ έξω από την περιοχή, γκολ, 1-5.
Στα αξιοσημείωτα του αγώνα η αλλαγή και των δύο τερματοφυλάκων του ΑΟ Γέφυρα από τραυματισμό.

Ο προπονητής της ομάδας της ΑΕ Μενιδίου Β. Παπαγεωργίου δήλωσε: "Μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής κατορθώσαμε σήμερα και βρήκαμε ρυθμό πολύ νωρίς, και ουσιαστικά τελειώσαμε το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο. Στο Β ημίχρονο δώσαμε την ευκαιρία σε δύο νέα παιδιά από τια ακαδημίες να παίξουν. Μας περιμένει δύσκολη συνέχεια πρέπει να συνεχίσουμε έτσι".
Συνθέσεις :

ΑΟ Γέφυρα: Κατσούλας(29΄Γκούβας(80΄Ζώης ), Θεοδώρου, Χεμπεζά, Βασιλείου, Ντέμσιας, Μήτσιος, Στασινός Θ., Καραλής(53΄Ντελής), Δημητρίου, Κολιός, Μαλαμής.

ΑΕ Μενιδίου: Παπαθανασίου, Στασινός, Γιώτης Φ. (36΄ Στασινός Β.), Βανάκας, Καλπακούλας (45΄Μπαλαδήμας Γ.), Κατσούλας Λ., Γιώτης Σ. (55΄Σταμούλης, Μπαλαδήμας Λ., Κατσιούλης, Τζαλοκώστας , Κορέλης.